Loading...

Kartuş Dolumu

Ana Sayfa / Hizmetlerimiz / Kartuş Dolumu
Kartuş Dolumu

Garanti: x

Çıktı Sayısı: 100 - 200

Destek: 7/24 Tel ve Uzak Yazılım

İlka Bilişim Kartuş Dolumu
Kartuş dolumu bir çok firma tarafından farklı, farklı doldurma yöntemleri ile doldurur. Bizim seçtiğimiz yöntem en zahmetli olanıdır. küçük bir kartuş doldurulurken başından neler geçer neler. tamda olması gerektiği gibi aslında.
öncelikle kartuşun üzerindeki tüm etiketler çıkarılır. içerisine soğuk çözücü sıvı solüsyon ile doldurulur bunun amacı kuruyan mürekkebin kartuşun içerisinde çözülerek dışarıya atarak kartuşun içerinde daha geniş mürekkep haznesi yaratmaktır. hemde sonradan kartuşun horizonların

tıkanmasını engellemektir. unutmayın kartuşun ağzına baktığınızda bir plakadan başka bir şey göremezsiniz ama o plakanın üzerinde en az ( 140 saç telinden kat kat ince delikler vardır. ) sonrasında buhar tabancası ile kartuşun ağız kısmına uzaktan buhar tutulur. sonrasında yaklaşık 5 dakika boyunca vakum makinesinde çektirilerek içerisindeki sıvı soğuk solüsyon tamamen dışarıya boşaltılır. artık elimizde fabrikadan çıkmış gibi içerisi ve dış yüzeyi tertemiz kartuş elde edilir. her kartuşun belirli mürekkep emme kapasitesi vardır. alabildiği kadar mürekkep ilave edildikten sonra tekrar vakum işleminde geçirilir. bunun amacı hem kartuşun içerisindeki mürekkebin horizonlardan ağız kısmına getirtmek hemde kartuşun içerindeki fazlalık mürekkebi dengelemek içindir. kullanılacak mürekkebin kalitesi çok önemlidir. kartuşun içerindeki mürekkebe eş değer hiç bir kimyasal madde yoktur. kartuşun kendi mürekkebinin bayatlaması bile kartuşun içerinden kuruluk yaratır. en son işlemde uygun test yazıcısından test örneği alınır ve özel bir bant ile ağız kısmı bantlanır. hava ve toz almayacak şekilde pres poşetler ile preslenip sizlere ulaştırılır. bir dolum olmuş kartuş ile alacağınız baskı sayısı baskı yoğunluğuna göre 100-150 sayfa olacaktır. eğer daha ekonomik çıktı alabilmek istiyorsanız bitmeyen kartuş sistemi veya tonerli yazıcıya geçebilirsiniz. biz işimizi senelerdir, ilk günkü titizlik ve hevesle yapıyoruz. bizler işimizi yaparken keyif alıyor sizlere en kaliteli kartuş dolumunu yapabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. ayrıca bazı kullanıcıların düşüncelerini rahatsız eden bir konuya da aydınlık getirmek isteriz. gerek yazıcı üreticileri gerek büyük yazıcı ve kartuş satışı yapan firmaların dolum olan kartuşun yazıcıyı bozduğu söylenmektedir. bu konuda kesinlikle gönül rahatlığı ile kartuşlarınızı doldurabilirsiniz. dolan kartuşun yazıcıyı bozması imkansızdır.

kartus-dolumu-1
kartus-dolumu-2
kartus-dolumu-3
Tıkla Ara